تازه ها

پربیننده ترین

1398-01-24 19:42
کد مطلب: 80922
امام جمعه اردبیل گفت: ما امروز به شکل‌گیری بزرگترین مدنیت اجتماعی نیازمندیم که باید مبدا تحول آن دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،آیت الله سید حسن عاملی عصر امروز در جلسه شورای استانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل، اظهارکرد: ما امروز به شکل‌گیری بزرگترین مدنیت اجتماعی نیازمندیم که باید مبدا تحول آن دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش باشد.

وی افزود: تا زمانی که سیستم آرمانی تربیتی در نظام آموزشی نباشد، رشوه‌خواری، اختلاس، ظلم، حق‌خوری، تاریخ فروشی و ... همچنان ادامه خواهد داشت.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: فرهنگ ریشه و زیربنای اقتصاد است و اگر فرهنگ ریل باشد و اقتصاد قطار، در این‌صورت بدون ریل حرکت قطار امکان‌پذیر نیست و لذا باید فرهنگ جامعه اصلاح شود.

وی با اشاره به برخی کشورهای توسعه یافته، تصریح کرد: اگر سیستم حقوقی و سیستم اخلاقی و تربیتی در کنار هم باشند شاهد رشد، توسعه و پیشرفت چشمگیری در کشور خواهیم بود.

عاملی نقش دانشگاه و اساتید تربیتی را بی‌بدیل عنوان کرد و افزود: آسیب شناسی دقیق و اشرافیت کامل مسئولان فرهنگی به مشکلات یکی دیگر از راه حل‌های مشکلات فرهنگی کشور است.

حجت الاسلام عبداله حسنی، رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل نیز در این جلسه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، حمایت و اجرای برنامه‌های دینی و مذهبی را از وظایف ذاتی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها دانست و گفت: ترویج فرهنگ ازدواج دانشجویی، اجرای ضیافت رضوی و ضیافت اندیشه  از برنامه‌های نهاد در این حوزه است.

وی بیان داشت: ترویج کرسی آزاد اندیشی، اعزام دانشگاهیان به سفر عتبات عالیات و تشکیل جلسات متعدد در خصوص گام دوم انقلاب اسلامی از دیگر فعالیت‌های مهم این دفتر بوده است.

انتهای پیام/ش

 

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.