تازه ها

پربیننده ترین

1397-12-27 09:52
کد مطلب: 80618
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: امسال 210 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های آبخیزداری در 10 شهرستان این استان هزینه شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، شهامت هدایت صبح امروز در بازدید از طرح های آبخیزداری حوزه فینارود خوجین خلخال، با تاکید بر اینکه اجرای طرح های آبخیزداری موجب پیشگیری از فرسایش خاک، جلوگیری از نابودی پوشش گیاهی  می شود، اظهار داشت: امسال 210 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های آبخیزداری در 10 شهرستان این استان هزینه شده است.

وی افزود: با بهره برداری از پروژه های آبخیزداری تحول مهمی در این بخش و نیز افزایش ذخیره سفره های زیرزمینی آب اتفاق خواهد افتاد .

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل تصریح کرد: در شهرستان خلخل نیز طرح های آبخیز داری در 2 حوزه بزرگ آبخیز خوجین واندبیل از سال های گذشته شروع شده وتاکنون ده ها پروژه بند تاخیر آب و سدهای کوچک احداث شده است.

هدایت بیان داشت: حل اختلاف بین کشاورزان و منابع طبیعی، از رویکرد‌های جدید اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل است که امسال ۳۳۰ هزار هکتار از اراضی ملی در مالکیت دولت ودر قالب طرح کاداستر نقشه‌برداری شده است.
 

انتهای پیام/ش

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.