تازه ها

پربیننده ترین

1397-06-27 21:11
کد مطلب: 78118
مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده نماز ظهر عاشورا در میادین، محلات و مساجد استان اردبیل برگزار می‌شود که چهار نقطه از شهر اردبیل در این زمینه در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، الله‌شکر عبدی عصر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری نماز ظهر عاشورا در اردبیل اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده نماز ظهر عاشورا در میادین، محلات و مساجد استان اردبیل برگزار می‌شود که چهار نقطه از شهر اردبیل در این زمینه در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به این که مکان‌های برگزار کننده شبیه‌خوانی نیز جزو برگزار کنندگان فریضه نماز ظهر عاشورا هستند بیان کرد: امام جمعه اردبیل نماز ظهر عاشورا را در میدان شهیدگاه در جوار مجموعه تاریخی شیخ صفی‌الدین اردبیلی اقامه می‌کند و ائمه جمعه شهرستان‌ها نیز به همین ترتیب برگزاری نماز ظهر عاشورا را مبنای کار قرار داده‌اند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل با اشاره به این که محوطه امامزاده سید صدرالدین نیز برای برگزاری نماز ظهر عاشورا در نظر گرفته شده است گفت: ارتقا و توسعه حرکت فرهنگی به عنوان یک وظیفه مهم در برپایی اقامه نماز است که در راستای تبلیغ برگزاری نماز ظهر عاشورا مبنای کار قرار گرفته است.

عبدی تصریح کرد: پخش برنامه‌های عزاداری و نماز ظهر عاشورا از طریق صدا و سیمای استان با هدف جریان‌سازی فکری و انقلابی نهضت عاشورا مهم‌ترین هدفی است که به دنبال آن هستیم و در این زمینه تبلیغ برگزاری نماز جماعت اول وقت در ایام ماه محرم و نماز ظهر عاشورا اولویت اساسی است.

وی اظهار کرد: مداحان مشهور و نامی استان نیز در این مراسم حضور دارند که مهم‌ترین هدف ما احیای نهضت و تفکر حسینی است که تلاش ما بر این است که بتوانیم در برگزاری این مراسمات به بهترین نحو ممکن عمل کنیم.

 

انتهای پیام/۳۱۳/۱/۱

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.