تازه ها

پربیننده ترین

1397-06-27 15:56
کد مطلب: 78109
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری اردبیل گفت: توسعه روابط اقتصادی با کشورهای خارجی و جذب سرمایه گذاران آنها مورد پیگیری جدی مدیریت استان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، قادر تقی زاده صبح امروز در جلسه جذب سرمایه گذاران خارجی اظهار داشت: امسال اقدام های مناسبی در این زمینه صورت گرفته و با نخستین گروه خارجی از کشور اتریش که در اردیبهشت ماه وارد استان شدند مذاکرات و توافق های اولیه برای سرمایه گذاری در زمینه گردشگری، تولید قطعات و موتور خودرو، انرژی های نو و تجدید پذیر و ایجاد مراکز تولید انرژی های پاک صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: همچنین مذاکرات خوبی با معاون استاندار و مدیران بخش گردشگری و بازرگانی استان وان ترکیه در سفر به اردبیل صورت گرفته و در باره افزایش مبادلات و مراودات اقتصادی، برگزاری همایش و نمایشگاه های مختلف بین دو استان و خواهر خواندگی شهرهای وان واردبیل توافق شد.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری اردبیل همچنین به سفر 16 نفر از تولیدکنندگان و بازرگانان چینی به استان اردبیل اشاره کرد و گفت: این هیات برای سرمایه گذاری در حوزه های صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، صنایع الکترونیک، طرح های گردشگری، طرح های شیمیایی و مدیریت زباله ها اعلام آمادگی کرده و توافق هایی نیز بین این هیات و بخش خصوصی اردبیل بدست آمده است.

تقی زاده با اشاره به حضور سفیر جمهور آذربایجان در استان اردبیل اظهار کرد: در این سفر درباره افزایش حجم مبادلات تجاری، کاهش مشکلات گمرکی، توسعه توریسم درمانی مذاکراتی انجام شد .

وی بیان کرد: با یک هیات روسی نیز در زمینه راه اندازی کارخانه الکترون دهی به محصولات کشاورزی و دامی در استان رایزنی هایی شد.

وی گفت: با همکاری مرکز خدمات سرمایه گذاری استان بسته های سرمایه گذاری در حوزه های مختلف اقتصادی به ویژه در خصوص طرح های اولویت دار تهیه شده و علاوه بر درج در سایت این دفتر به صورت سی دی در اختیار هیات های سرمایه گذاری قرار می گیرد .

انتهای پیام/313/1/2

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.