تازه ها

پربیننده ترین

1397-06-21 15:40
کد مطلب: 78006
مشاور معاون اول رئیس جمهور خبر داد؛
صادرات 25 درصدی محصولات غیر نفتی ایران به کشور عراق
مشاور معاون اول رئیس جمهور و دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه گفت: 25 درصد صادرات غیر نفتی ایران به کشور عراق صادر می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، حسن دانایی فرد صبح امروز در نشست فعالان بخش خصوصی و بررسی صادرات به عراق در اتاق بازرگانی اردبیل به آمار صادرات غیر نفتی به کشور عراق اشاره کرد و اظهار داشت: 25 درصد صادرات غیر نفتی به کشور عراق را داریم که باید تلاش کنیم علاوه بر در دست گرفتن بازار عراق به سایر کشورها هم صادرات غیر نفتی داشته باشیم و محصولات خود را به دنیا معرفی کنیم.

وی با اشاره به اینکه در این جلسات اهداف اصلی بررسی و ارائه راهکارهایی برای افزایش صادرات محصولات ایرانی به کشور عراق است گفت: باید تولیدکنندگان بخش خصوصی به فکر ایجاد تنوع در محصولاتشان باشند چرا که بازار عراق بسیار متنوع است و می تواند مقصد خوبی برای کالاهای ایرانی باشد و فعالان اقتصادی عراق علاقمند به کار با ایران هستند.

دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه در ادامه به نبود فروشگاه های ایرانی در بازار عراق اشاره کرد و افزود: در بغداد جای فروشگاه های ایرانی خالی است که باید برای رفع این خلاء اقدام شود چرا که قرار است ایران در بازار عراق رقبای خود را کنار بزند و بازار را در اختیار بگیرد و باید شیوه حضور خود را در این کشور تغییر داده و حضور فیزیکی در بازارهای این کشور را داشته باشد.

دانایی فرد خاطر نشان کرد: تلاش ما ماندگاری در بازارهای کشور عراق است که خوشبختانه در این کشور تعداد نمایندگی های ایرانی قابل چشم گیر بوده و تعداد نمایندگی ایران در این کشور نسبت به سایر کشورها بسیار زیاد است.

وی گفت: در بررسی های انجام شده متاسفانه سهم استان اردبیل در صادرات به عراق کم بوده که امیدواریم تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان اردبیل با کمک مسئولان فکری به حال صادرات استان کنند و با برنامه ریزی های دقیق و درست استان اردبیل بتواند در بازارهای عراق جایگاه واقعی خود را پیدا کند.

انتهای پیام/313/1/2

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.