تازه ها

پربیننده ترین

1397-04-17 15:12
کد مطلب: 76914
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان گفت: افزایش قیمت در ماه های خواص ممنوع است و فروشندگاه حق افزایش قیمت را دراین ماه ها را ندارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، سیدمحمود نوابی ظهر امروز در نخستین همایش تقدیر از حامیان حقوق مصرف‌کنندگان در اردبیل اظهار داشت: همایش تجلیل از حامیان حقوق مصرف کننده در سطح ملی سال گذشته برگزار شد که هفدهمین همایش تجلیل از حامیان حقوق مصرف‌کننده بود و در سطح استان‌ها هفتمین همایش برگزار و امروز نیز استان اردبیل نخستین همایش خود در این ارتباط را برگزار کرد.

وی با بیان اینکه به این که امسال برگزاری این همایش‌ها قطعاً در سطح کشور بیش از گذشته مورد توجه قرار خواهد قرار گرفت، افزود: در حال حاضر 270 انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کننده در سطح شهرستان‌ها، 30 انجمن استانی و یک انجمن ملی در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کننده فعالیت می‌کنند که نسبت به وسعت کشور این آمار کم است و با توجه به مشکلات مالی انجمن‌ها امیدواریم قانونگذار برای تغییر قانون در راستای درآمدزایی در راستای حمایت از مصرف کنندگان اقداماتی مناسب انجام دهند.

‌رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان گفت: حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در واقع کیفیت و استاندارد کالای تولید شده را ارتقاء می‌دهد که به‌همین منظور سه میلیون و 600 هزار بازرسی در سطح کشور از واحدهای صنفی و واحدهای ارزی کالا انجام شد که هزار میلیارد تومان پرونده تخلف در این ارتباط تشکیل شده است.

نوابی عنوان کرد: صرفا بازرسی‌ها برای حل مشکلات مفید نبوده و باید خود مردم و فروشندگان نیز این فرهنگ را در جامعه ایجاد کنند که در ماه‌های خاص سال و در مواقع ضروری قیمت کالا را افزایش نداده و سبب هرج و مرج در بازار نشوند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر 700 هزار واحد صنفی بودن پروانه در سطح کشور فعالیت می‌کنند که باید نظارت مناسبی در این ارتباط صورت گیرد و حتی سهم فروشگاه‌های بزرگ در ارتباط با عرضه کالا در سطح کشور 8 درصد است که نسبت به کشورهای پیشرفته جهان اندک است.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت کشور گفت: باید بتوانیم با حمایت از انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در ارتباط با آیتم‌ها و معیارهای مشخصی که برای این انجمن‌ها به‌منظور حمایت از مصرف‌کنندگان اشاره شده دست یابیم و تولیدکنندگان باید بدانند که تولیدکننده و مصرف‌کننده مکمل یکدیگر هستند و باید درخواست‌های هر دو طرف مورد توجه قرار گیرد و مصرف کنندگان در راستای حمایت از کالای ایرانی به کالای تولید داخلی توجه ویژه‌ای داشته باشند.

 

انتهای پیام/ 3131/1

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.