تازه ها

اخبار ويژه اردبیل

چهارشنبه سوری(گول چهرشنبه سی) در دیار سبلان آیینی خاص دارد، این مراسم از ظهر روز سه‌شنبه آخر سال شمسی آغاز می‌شود.
دو ورزشکار اردبیلی با دعوت به اردوی تیم ملی کیک بوکسینگ کارگران کشور به مسابقات جهانی اسپانیا اعزام می شوند.
رئیس دانشگاه آزاد اردبیل خبرداد؛
رئیس دانشگاه آزاد اردبیل با بیان اینکه خلق ارزش‌های فرهنگی، علمی و اجتماعی باعث ایجاد ارزش اقتصادی خواهد شد، خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در طول پنج سال آینده اتکا دانشگاه به شهریه‌ های دانشجویی تا 40 درصد کاهش پیدا می کند.
مسئول سارمان اردویی راهیان نور سپاه حضرت عباس(ع) اردبیل:
مسئول سارمان اردویی راهیان نور سپاه حضرت عباس(ع) اردبیل گفت: اردو‌های راهیان نور جزو معنوی‌ترین سفر‌ها است که در کشور روز به روز در حال گسترش است و چنین سفر‌هایی در کشور رونق می‌گیرد که این امر به برکت خون شهدا اتفاق افتاده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در ۱۱ ماهه سال جاری بیش از ۳ میلیون و ۴۵۱ هزار تن کالا در محور‌های مواصلاتی اردبیل جابجا شده است.
جمعی از دانشجویان دانشگاه های استان اردبیل با حضور در مناطق عملیاتی 8 سال دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ایثار و فداکاری های شهدا و رزمندگان اسلام با آرمان های انقلاب اسلامی و شهدا تجدید میثاق کردند.
جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس (ع)
جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: راهیان نور فرصت مغتنمی است که بتوانیم فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه گسترش دهیم و باید از این فرصت بهره بجویم.
امام جمعه اردبیل
نماینده ولی فقیه فقیه در استان با بیان اینکه گران فروشی و احتکار در چنین روزهایی، همراهی با دشمن و خنجر از پشت به ملت است خاطرنشان کرد: این کار در واقع خیانت و رفتن به جنگ بندگان خدا و در نتیجه جنگ با خود خداوند است.
اعتکاف
مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل خبرداد
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان از آغاز ثبت نام معتکفین خبرداد و گفت: امسال مراسم معنوی اعتکاف در 8 مسجد اردبیل برگزار خواهد شد.
در مراسم آزادی 35 محکوم مالی عنوان شد
رئیس كل دادگستری استان با بیان اینکه بیش از 35 هزار پرونده مالی در کشور وجود دارد گفت: از بین آن ها حدود 700 نفر در زندان های استان هستند که اگر مدیریت دادگستری نبود همه آن ها باید در زندان بودند.
رئیس خوشه فرش استان
رئیس خوشه فرش استان به نقش خلاقیت در صنعت فرش اشاره کرد و گفت: پیشینیان ما این خلاقیت را داشتند كه هنر خود را عرضه كرده و دنیا را شیفته این هنر كردند به گونه ای كه در بیشتر كشورها افتخار می كنند كه فرش ایران را در خانه دارند.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از بازرسی مراکز گردشگری استان خبرداد و گفت: بالا بردن سطح کیفیت خدمات، کنترل نرخ تاسیسات گردشگری از جمله اهداف بازرسی ها تا پایان تعطیلات نوروز است.
مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی استان
مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی استان از برگزاری مانور سلامت نوروزی در اردبیل خبرداد و گفت:در این طرح، مرکز فوریتهای پزشکی با برپایی ۶ ایستگاه سلامت در مبادی شهرستانهای پر تردد به استقبال نوروز98 خواهند رفت.
مراسم بدرقه کاروان راهیان نورر دانشجویی استان + تصاویر
600 نفر از دانشجویان برادر از دانشگاه های استان با بدرقه مسئولین دانشگاه ها و بسیج جهت بازدید از مناطق عملیاتی 8 سال دفاع مقدس به جنوب کشور اعزام شدند.
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل؛
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: ایجاد لشگر سایبری در فضای مجازی و مقابله با دروغ پراکنی های دشمنان می تواند علاوه بر خنثی کردن توطئه های دشمنان، به صدور انقلاب و ارزش های آن در جهان نیز منجر شود.

صفحه‌ها