تازه ها

اخبار ويژه فرهنگ و هنر

مدیر کل کتابخانه های عمومی اردبیل؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل بیناد برکت را از تنهاترین خیرین استان اردبیل دانست و گفت : برای ترویج کتاب و کتابخوانی و گسترش کتابخانه های استان نیازمند کمک های مالی هستیم.
مسؤول روابط عمومی سپاه اردبیل:
مسؤول روابط عمومی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل عصر امروز با حضور در دفتر پایگاه خبری تحلیلی سبلان ما با تأکید بر نقش رسانه‌ها در انعکاس عملکرد بسیج، و رزمایش محمد رسول الله 2 از عملکرد پایگاه خبری تحلیلی سبلان ما در رزمایش محمد رسول الله 2 اردبیل تقدیر و قدردانی کرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل:
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت:این همایش با عنوان انقلاب اسلامی، وحدت اسلامی،افتخار به گذشته و امید به آینده در محل سالن اجتماعات فرمانداری خلخال برگزار می‌شود.
اکبر سنگی بازیگر سینما گفت: خانم ترانه علیدوستی اگر در این دوره از جشنواره فجر جزو شورای داورهای جشنواره شد آن وقت چه می گویید؟ این چه صیغه ای است که به عنوان مثال گلشیفته فراهانی در آن طرف دنیا می گوید که "اگر به من بگویند فاحشه بهتر از این است که بگویند مسلمان"، بعد پدرش بهزاد فراهانی در اینجا همه کاره تئاتر می شود، این چه صیغه ای است؟ چه خبر است؟ یکی بگوید چه خبر است؟
برگزاری جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در اردبیل
بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه گویی منطقه یک کشور با شعار قصه زندگی من و تمرین زندگی در سالن سینما تربیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اردبیل برگزار شد.
برخی از هنرپیشگان ایرانی در مجامع بین المللی و جشنواره های خارجی به طور نامتعارف و خارج از عرف کشورمان ظاهر می شوند.
در حاشیه 13 آبان ماه انجام شد؛
رئیس حوزه هنری استان اردبیل گفت: با برپایی نمایشگاهی 30 عکس برتر از رزمایش محمد رسول الله 2 اردبیل،به نمایش گذاشته شد.
 نمایش "عشق قافله سی" روایتگر واقعه دیر راهب پس از واقعه کربلا است که در آن وقتی کاروان اسرای کربلای برای استراحت وارد دی می شود، طی وقایعی از جمله سخن گفتن سر مبارک امامحسین(ع)، این راهب مسلمان می شود.  سید رضی محمودی کارگردان این نمایش فاخر در گفتگو با خبرنگار ما به تبیین جزئیات نمایش"عشق قافله سی"پرداخت و گفت: اکثر محدثین و مورخین شیعه و سنی در کتب خود این واقعه رابا کمی اختلاف نقل کرده اند که حاصل گفتار آنها چنین است: چون لشکر ابن زیاد ملعون در کنار دیر راهب منزل کرد، سر حضرت امام حسین (علیه السّلام) را
کارگردان نمایش "عشق قافله سی"گفت: این نمایش که روایتگر واقعه دیر راهب پس از واقعه کربلا است، تا 17آبان ماه در اردبیل روی صحنه می رود.
علی اصغر صادقی فرد غزل‌سرای بزرگ آذربایجان درسن ۸۷ سالگی به علت بیماری درگذشت.
مسئول بسیج رسانه اردبیل:
مسئول بسیج رسانه سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: مسابقه برترین عکس رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمدرسول الله2 در اردبیل برگزار می‌شود.
جانشین فرمانده سپاه اردبیل:
جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: ویژگی هنر انقلاب اسلامی، تعهد و آگاهی‌بخشی بوده و دغدغه نشر ارزش‌های دفاع مقدس نباید کمرنگ شود.
سومین نشست ادبیات پایداری در اردبیل
در سومین نشست نویسندگان ادبیات پایداری استان اردبیل مطرح شد؛
مدیر ادبیات پایداری حوزه هنری کشور در سومین نشست نویسندگان ادبیات پایداری اردبیل به جایگاه جهانی ایران در این حوزه اشاره کرد و گفت: متاسفانه فیلم سازان کشور از آثار فاخر این حوزه اقتباس نمی کنند.
مدیرکل حفظ آثارونشر ارزش های دفاع مقدس اردبیل:
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل گفت: کتاب رزم‌واره فرهنگی عشایر اردبیل در دست تدوین است.
برگرفته از زندگي نامه فرماندهان شهيد استان اردبيل؛
طی مراسمی از کتاب «پنجاه و هفت براي ۵۷ » زندگی‌نامه و خاطرات ۵۷ فرمانده شهيد استان اردبيل به‌ قلم الله بخش نجفي در شهرستان پارس آباد رونمایی شد.
گزارش فیلم؛
نمایشگاه رزمی فرهنگی که تداعی بخش عملیات مرصاد و جان فشانی ها و رشادت های شهدای جنگ تحمیلی بود پس از هفت روز فعالیت امروز به کار خود پایان می دهد.

صفحه‌ها