تازه ها

اخبار ويژه دانش و فناوری

سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل:
سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل گفت: در حال حاضر 14 شرکت و یک هسته فناور در مرکز رشد جهادانشگاهی استان اردبیل استقرار یافته‌اند که به زودی این تعداد به 18 واحد با 35 طرح افزایش خواهد یافت.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل مطرح کرد؛
حال و روز کتاب و کتابخوانی در استان اردبیل، گیرو گورهای قانونی بر سر راه ترویج فرهنگ مطالعه و حمایت ها و استنکافهای رخ داده در حوزه کتابخانه های عمومی استان اردبیل را در مصاحبه پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما با مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل بخوانید.
ستاری
معاون پژوهش و فناور دانشگاه آزاد اردبیل خبر داد:
معاون پژوهش و فناور دانشگاه آزاد اردبیل از برگزاری چهارمین کنفرانس ملی محاسبات نرم در اردبیل خبرداد و گفت: با هویت سازی درست می‎توانیم اردبیل را در مدت کوتاهی به برند علمی در منطقه تبدیل کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از راه اندازی و توسعه بخش LDR در حوزه زایمان فیزیولوژیک خبرداد و گفت: به منظور توانمندسازی متخصصان زنان و زایمان استان،دوره های آموزشی کوتاه مدت برای این متخصصان برگزار می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش اردبیل:
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: 980 واحد بسیج دانش آموزی در مدارس نواحی نوزده گانه استان اردبیل اعم از خواهران و برادران فعالیت می کنند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای اردبیل خبرداد؛
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در ایجاد اشتغال پایدار نقش اساسی داشته داشته که با توجه به این مهم تلاش می‌کنیم تا آموزش‌های محصول‌محور و بازارمحور را در استان توسعه و گسترش دهیم.
رئیس پارک علم و فناوری استان
رئيس پارك علم و فناوري اردبيل خبرداد
رئيس پارك علم و فناوري استان اردبيل به فعالیت های این مرکز علمی از زمان تاسیس تا کنون اشاره کرد و گفت: از سال 1394 تا كنون ۸۲ طرح اختراع در سامانه ثبت اختراع با مرجعیت پارک اردبیل ثبت شده است.
نماینده مردم اردبیل :
نماینده مردم اردبیل گفت: ۴۴۶ روستا در سطح استان اردبیل از خدمات رومینگ ،همراه اول و ایرانسل بهرمند خواهند شد.
جشنواره ملی ایده ها و فرصت های فضای مجازی در اردبیل برگزار می شود
کارشناس پیشگیری از جرم و آسیب های اجتماعی دادگستری اردبیل از برگزاری جشنواره ملی ایده ها و فرصت های فضای مجازی در اردبیل خبرداد و گفت: این جشنواره آذرماه سالجاری در اردبیل برگزار می شود.
رئیس جهاددانشگاهی اردبیل خبرداد؛
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: تجاری‌سازی محصولات شرکت‌های فناور مستقر در مرکز رشد نیاز به تسهیل فرآیندهای اخذ مجوز و حمایت‌های ویژه‌ای دارد تا بتواند در کاهش میزان بیکاری استان نقش خود را ایفا کند.
در محکومیت از حادثه تروریستی اهواز انجام شد؛
دانش آموزان دبستان قرآنی عادل فرزانه ناحیه یک اردبیل با برگزاری مسابقه پرتاب موشک های آبی حادثه تروریستی اهواز را محکوم کرده و از حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مقر سرکردگان تروریستی اهواز را حمایت کردند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات اردبیل:
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: با توجه به مزایای اجرای شبکه علمی این پروژه در استان اردبیل اجرا می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل؛
مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل از کسب رتبه اول کشوری دانش اموزآن استان در محور فعالیت آزمایشگاهی جشنواره نوجوان خوارزمی خبر داد.
رئیس پارک علم و فناوری اردبیل:
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: ۶۰ واحد فناور و ۱۲ هسته فناوری در اردبیل فعالیت می‌کنند.
رئیس پارک علم و فناوری اردبیل؛
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: با توجه به ظرفیت‌های استان در بسیاری از حوزه‌ها از جمله بخش کشاورزی و گردشگری حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه گردشگری و کشاورزی افزایش می‌یابد.

صفحه‌ها